Regulamin - Dermatek.pl
» Regulamin


 

Informacje ogólne

Właścicielem serwisu www.dermatek.pl jest firma

Salmax s.c.
Puszkina 25
43-175 Wyry
NIP: 635-17-74-523
tel: 32 323 04 77
fax: 32 323 04 77
Numer konta bankowego: 80 1140 2004 0000 3302 5027 7206

Realizacja zamówień i wysyłka

Zamówienia są przyjmowane:

 • poprzez stronę internetową www.dermatek.pl
 • telefonicznie, pod numerem telefonu 32 323 04 77

Warunkiem realizacji zamówienia jest poprawne wypełnienie formularza zamówienia lub w przypadku zamówienia telefonicznego podania następujących danych:

 • imię oraz nazwisko
 • dokładny adres
 • rodzaj kosmetyku i jego kolor
 • ilość sztuk oraz rodzaj kosmetyku (kolor)
 • telefon kontaktowy

Zamówienia drogą internetową mogą być składane przez 24 godziny na dobę. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 13.30, w soboty oraz niedziele i święta rozpatrywane będą kolejnego dnia roboczego. Składając zamówienie z formą płatności „przelew bankowy”, realizacja zamówienia zostanie uruchomiona w momencie zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie (zwykle jest to następny dzień po dokonaniu wpłaty). Podanie przez Klienta danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku błędnego lub niedostatecznego wypełnienia formularza Sprzedawca dołoży wszelkich starań, aby skontaktować się z Klientem w celu potwierdzenia złożenia oferty. Jeśli oferty nie będzie można potwierdzić w terminie 5 dni roboczych z uwagi na brak możliwości kontaktu z Klientem, oferta Sprzedawcy nie jest wiążąca. Na życzenie Klienta wystawiamy faktury VAT.

W przypadku jakichkolwiek opóźnień w realizacji zamówienia Klient zostanie niezwłocznie poinformowany.

Zgodnie z przepisami Ogólnego Rozporządzenia dotyczącego Ochrony Danych Osobowych (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s.) firma Salmax s.c. zobowiązuje się do ochrony danych osobowych. Dane te są gromadzone wyłącznie w celu realizacji zamówień i nie są udzielane osobom trzecim. Klient ma prawo do wglądu w swoje dane i ich poprawiania oraz do żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania. Więcej informacji dotyczących RODO znajduje się w zakładce "Polityka Prywatności".

Sposoby płatności

 • Przelew bankowy – po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo numer konta bankowego oraz tytuł płatności. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie zaksięgowania pieniędzy na koncie lub otrzymaniu przez nas potwierdzenia wpłaty z banku.
 • Płatność kartą – aby zapłacić za zamówione produkty kartą należy wybrać sposób zapłaty „Kartą Płatniczą”. Następnie należy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na stronie. Płatności kartami są realizowane w naszym sklepie za pośrednictwem serwisu DotPay.
 • Płatne przy odbiorze – to najpopularniejszy sposób płatności, pieniądze zapłacą Państwo przy odbiorze przesyłki. W przypadku przesyłek dostarczanych przez kuriera GLS – płacą Państwo kurierowi. Jeśli jako firmę doręczającą przesyłkę wybrali Państwo Pocztę Polską – zapłacą Państwo listonoszowi doręczającemu przesyłkę, lub na poczcie (jeśli listonosz nie zastanie Państwa w domu pozostawi zawiadomienie, przesyłkę odbiera się wtedy w urzędzie pocztowym).

Dostawa zamówień

W naszym sklepie istnieją dwie opcje dostawy produktu: przesyłka priorytetowa Poczty Polskiej oraz przesyłka kurierska GLS. Przesyłki wysyłane są codziennie, przy czym złożenie zamówienia po 13.30 powoduje wysyłkę następnego dnia roboczego. .

Dostawa Pocztą Polską - tą formę polecamy w przypadku, gdy jako adres doręczenia wybiorą Państwo miejsce zamieszkania i nie zależy Państwu na czasie. Wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej to paczki priorytetowe. Listonosz powinien dostarczyć Państwu przesyłkę do domu. Jeśli nie zastanie Państwa pod adresem doręczenia przesyłki - pozostawi zawiadomienie, przesyłkę natomiast pozostawi w urzędzie pocztowym, pod który podlega adres doręczenia. Można ją tam odebrać - przesyłka będzie na Państwa oczekiwać przez 14 dni. Po 7 dniach poczta powinna ponownie zawiadomić o przesyłce oczekującej na Państwa w urzędzie pocztowym. Jeśli w ciągu 3-4 dni od otrzymania od nas maila potwierdzającego wysłanie przesyłki nie otrzymają Państwo ani zawiadomienia ani paczki - bardzo prosimy o kontakt z urzędem pocztowym. Po przedstawieniu numer przesyłki pracownicy Poczty udzielą Państwu informacji odnośnie paczki.

Dostawa kurierem GLS - przy tej formie dostawy prosimy pamiętać, iż kurierzy doręczają przesyłki od 9 do 18 - zatem najbezpieczniej jako adres dostawy przesyłki podać miejsce, w którym spędza się największą część dnia - miejsce pracy (koniecznie proszę wpisać wtedy nazwę firmy! ). Kurier doręczający Państwu przesyłkę powinien kontaktować się z Państwem telefonicznie, jeśli podali Państwo w zamówieniu numer telefonu. Podczas rozmowy ustali z Państwem termin doręczenia przesyłki. W przypadku nieotrzymania przesyłki w ciągu 2-3 dni od daty otrzymania maila potwierdzającego wysłanie paczki - prosimy o kontakt telefoniczny z oddziałem firmy GLS odpowiadającym miejscu Państwa zamieszkania. Po podaniu numeru listu przewozowego otrzymają Państwo informację na temat paczki. Adresy placówek firmy GLS wraz z numerami telefonów znajdą Państwo pod następującym adresem: http://www.gls-poland.com/download/depots.pdf

W razie jakichkolwiek problemów z odebraniem przesyłki prosimy o kontakt – pomożemy w zlokalizowaniu przesyłki.

Przesyłki zagraniczne

Nasze kosmetyki wysyłamy również za granicę. Koszty wysyłki wynoszą tyle samo ile w przypadku zamówień krajowych. Przy zamówieniach zagranicznych nie ma możliwości płatności przy odbiorze. Zamówienie można zapłacić przelewem bądź kartą kredytową. W przypadku płatności przelewem oprócz naszego numeru konta będzie najprawdopodobniej potrzebne podanie naszego adresu, adresu naszego banku oraz BIC (SWIFT) – międzynarodowego kodu banku. Nasz adres znajduje się poniżej.

Dane do przelewu zagranicznego:
Firma: Salmax s.c.
Adres: Podany powyżej
Nazwa naszego banku: BRE BANK
Numer konta(IBAN) : PL 80 1140 2004 0000 3302 5027 7206
SWIFT (BIC): BREXPLPWMBK

Paczki w Unii Europejskiej dostarczamy w ciągu 3 dni roboczych, poza Unię od 3 do 10 dni roboczych.

Reklamacje

Pomimo bardzo małej ilości reklamacji, dobrze jest wiedzieć, że w naszym internetowym sklepie mają Państwo taką samą gwarancję jak w sklepie tradycyjnym. W naszym interesie jest jak najszybsze rozpatrzenie reklamacji, więc nie muszą się Państwo obawiać, że proces reklamacyjny będzie trwał dłużej niż to konieczne. Odpowiadamy za wszelkie wady produktu, które objawią się tuż po otrzymaniu przez Państwa produktu oraz przez cały okres trwania gwarancji (12 miesięcy). Reklamacja polega na wysłaniu do nas produktu wraz z kopią faktury oraz krótkim opisem wady, a także numerem zamówienia i nazwiskiem osoby reklamującej towar. Towar poddany reklamacji należy przesłać listem poleconym. Nie odbieramy korespondencji „za pobraniem”. Reklamacja będzie rozpatrywana niezwłocznie po otrzymaniu towaru (zazwyczaj wszystko jest załatwione pierwszego dnia po otrzymaniu przez nas przesyłki).

Zwrot pieniędzy

Klient ma prawo odstąpić od Umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przesyłki. Zwrot jest możliwy, jeśli towar jest zwracany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.

Zwracane produkty należy przesłać w usztywnionym pudełku kartonowym tak, aby zarówno towar i jego oryginalne opakowanie nie uległy zniszczeniu. Pieniądze odeślemy przelewem lub przekazem pocztowym. Koszt przesyłki zwrotnej ponosi Klient. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.

Postanowienia końcowe

W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności Kodeks cywilny, Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta.

 

 

 

RODO i Polityka Prywatności

Niniejsza Polityka Prywatności („Polityka Prywatności”) stanowi integralną część Regulaminu sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.dermatek.pl. Akceptacja Regulaminu oznacza również akceptację Polityki Prywatności. Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu www.dermatek.pl Kupujący powinien zapoznać się z Polityką Prywatności. Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych Kupujących.

Administrator Danych

Administratorem danych osobowych („Dane”) użytkowników sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.dermatek.pl jest Salmax s.c. z siedzibą w Wyrach przy ul. Puszkina 25, NIP: 635-177-45-23, REGON: 240789190 (dalej „Administrator”).

Gromadzone Dane

Kupujący podaje Dane w formularzu rejestracyjnym oraz w formularzu zamówienia. Gromadzone Dane obejmują informacje takie jak imię i nazwisko Kupującego, adres mailowy, telefon, NIP, nazwa firmy oraz adres zamieszkania, a także adres dostawy.

Cele przetwarzania Danych

Dane przetwarzane będą w celu wykonania Umowy zawieranej pomiędzy każdym z Kupujących a Administratorem w ramach działalności sklepu internetowego www.dermatek.pl. Przetwarzanie danych obejmuje:

 • kontakt z Kupującymi (telefonicznie, mailowo i za pośrednictwem tradycyjnej korespondencji),
 • prowadzenie księgowości,
 • realizację złożonego zamówienia,
 • obsługę otrzymanych reklamacji oraz zgłoszeń,
 • zapewnienie obsługi konta i rozwiązywanie problemów technicznych,
 • zapewnienie obsługi usług płatniczych,
 • zapisywanie danych w plikach cookies,
 • organizację programów lojalnościowych,
 • przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych.

Dodatkowo, przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Twoich danych dla celów podatkowych i rachunkowych. Dane nie będą przetwarzane w celach marketingowych i reklamowych.

Czy podanie Danych jest obowiązkowe?

Podanie Danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie w procesie Rejestracji uniemożliwia Rejestrację, a niepodanie tych Danych w procesie składania Zamówienia uniemożliwia jego realizację.

Wymagamy podania przez Kupującego następujących Danych, aby móc zawrzeć i wykonać Umowę: adres e-mail oraz hasło, imię i nazwisko, adres zamieszkania i dostawy, numer telefonu, ewentualnie NIP oraz nazwę i adres firmy.

Jeśli z jakiegoś powodu Kupujący nie poda powyższych Danych, niestety nie będziemy mogli zawrzeć Umowy z Kupującym, a w konsekwencji Kupujący nie będzie mógł dokonać zakupu w naszym sklepie www.dermatek.pl.

Prawa Kupującego w zakresie przetwarzania Danych

Kupujący ma prawo dostępu do treści Danych, ich sprostowania, aktualizacji, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Danych. Administrator zapewnia również Kupującym możliwość usunięcia Danych ze Zbioru Danych. Administrator może odmówić usunięcia Danych, jeżeli Kupujący nie uregulował wszystkich należności wobec Administratora lub naruszył Regulamin bądź obowiązujące przepisy prawa, a zachowanie Danych jest niezbędne do wyjaśnienia tych okoliczności i ustalenia odpowiedzialności Kupującego.

Kupujący ma prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Danych do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (adres: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Przetwarzamy Dane Kupującego, dopóki nie wycofa on zgody na ich przetwarzanie. Kupujący może wycofać zgodę w dowolnym momencie w sposób, w jaki ją wyraził.

Zabezpieczenie Danych

Administrator stosuje odpowiednie środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych Danych, a w szczególności zabezpiecza Dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem prawa oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.

Do przetwarzania są dopuszczane wyłącznie osoby posiadające upoważnienie nadane przez Administratora.

Pozostałe Postanowienia

Dane Kupujących udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług drogą elektroniczną, czyli takim, które zapewniają usługi płatnicze bądź wspomagają obsługę użytkowników www.dermatek.pl. Uprawnionymi współużytkownikami Danych Kupujących będą także podmioty współpracujące ze sklepem www.dermatek.pl przy wysyłce towarów, w szczególności firmy transportowe świadczące usługi wykonania dostawy.

Administrator nigdy nie udostępniał i nie będzie w przyszłości udostępniać Danych Kupujących do celów innych niż związanych z realizacją zamówienia.

Dane mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisó ;w prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości. Administrator przekazuje zebrane Dane Kupujących organo m administracji państwowej, organom ścigania oraz organom wymiaru sprawiedliwości na ich wyraźne żądanie i tylko w przy padkach określonych przez przepisy prawa.

Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. Każdą osobę wykorzystującą w jakikolwiek sposób serwis www.dermatek.pl obowiązuje aktualna wersja Polityki Prywatności.