» Zagęszczanie włosów
» Gęste włosy

Przeszczep włosów

Różnego rodzaju problemami i schorzeniami dotyczącymi włosów oraz skóry nimi pokrytej zajmuje się wspomniana już wcześniej nauka nazwana trychologią. Wywodząca się wprost z dermatologii dziedzina szybko spotkała się z zainteresowaniem i uległa rozpowszechnieniu.

Ma ona istotne znaczenie w diagnozowaniu problemów skóry owłosionej, w szczególności w określaniu przyczyn łysienia. To z kolei ma podstawowe znaczenie dla podjęcia skutecznych działań powstrzymujących ten proces, o ile oczywiście będzie to możliwe.

Specjalista przeprowadzający kompleksowe badanie, w tym badanie cebulek, będzie w stanie na podstawie tych obserwacji zalecić odpowiednie kosmetyki i zabiegi.

 • Informacje ogólne

  Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który polega na uzupełnieniu ubytków w miejscach ich zanikania. Obecnie to jeden z coraz powszechniej stosowanych zabiegów pozwalających na skuteczną walkę z łysieniem. Dzięki nam możecie uzyskać podstawowe wiadomości z zakresu tego zabiegu. Pozwala on na osiągnięcie trwałych i oszałamiających efektów, ale obarczony jest też ryzykiem niepowodzenia.

 • Historia

  Po raz pierwszy tego typu zabieg został opisany w 1959 roku przez amerykańskiego lekarza Normana Orentreicha. Jest to znana postać w świcie medycyny, uchodzi powszechnie za pioniera tej dziedziny chirurgii w świecie. Skąd wziął się pomysł przeszczepu włosów jako walki z łysieniem? Jakie były pierwsze reakcje na innowacyjne dokonanie? Poznaj ewolucję tego przełomowego zabiegu.

 • Wskazania

  Najczęściej zabieg to męska decyzja, którą podejmują Panowie dotknięci łysieniem typu androgenowego. Jak każda operacja również ta jest poprzedzona odpowiednimi badaniami, które mają na celu wyeliminowanie przeciwwskazań do zabiegu. Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie? Sprawdź, kto powinien zdecydować się na skorzystanie z tej możliwości. Czy możesz w tym momencie poddać się zabiegowi?

 • Przebieg zabiegu

  Jest to czasochłonna operacja, wymagająca niezwykłej precyzji, przeprowadzana pod wpływem znieczulenia miejscowego. Składa się z kliku etapów prac opartych na tzw. autoprzeszczepie. Jesteś zainteresowany dokładnym opisem przebiegu tej operacji? Właśnie tu znajdziesz szczegółowe informacje na temat długości trwania zabiegu, jego etapów oraz stosowanej techniki.

 • Przeciwwskazania

  Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu mogą być różne, o wielu podłożach. W pewnych sytuacjach będzie to wynikało z niektórych chorób dziedzicznych, w innych z niewystarczających warunków fizycznych. Komu ten zabieg nie jest pisany? Dlaczego niektórzy nie mogą skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam współczesna medycyna? Zapraszamy do zapoznania się z wyjaśnieniem.

 • Skuteczność

  Czego można spodziewać się po przeszczepie? Czy włosy będą się różniły między sobą? Kiedy będzie widoczny efekt po zabiegu? Udany zabieg to brak blizn i pełne efekty już po kilku miesiącach! Jednak aby móc w pełni cieszyć się nową fryzurą, warto właściwie o nią zadbać. Zapoznaj się z zaleceniami po operacji, by jak najszybciej cieszyć się coraz bardziej bujną czupryną.

Rzadkie włosy » gęste włosy
» Odrost włosów